Protetyka Grodzisk Mazowiecki

Protetyka stomatologiczna ma na celu odtworzenie brakujących zębów lub ich kosmetyczną odbudowę. Dzięki tej metodzie leczenia, w znaczący sposób można poprawić jakość życia – zarówno pod kątem estetycznym, jak i praktycznym. Ubytki nie tylko wywołują dyskomfort podczas zwyczajnego uśmiechania się, ale również powodują trudności z przeżuwaniem i przegryzaniem pokarmu.

Rodzaje protez

W zależności od stopnia ubytków stosuje się dwa rodzaje protez: ruchome (całkowite oraz częściowe) lub stałe (np. wkłady koronowe i koronowo-korzeniowe, licówki, mosty). Pierwszy typ protez umożliwia ich zdjęcie przez pacjenta w dowolnym momencie. Z kolei stałe – jak sama nazwa wskazuje – takiej możliwości nie umożliwiają.

Wybór odpowiedniej protezy zależy od wskazań lekarskich oraz osobistych preferencji. Tradycyjne protezy ruchome są zazwyczaj tańsze od uzupełnień stałych, jednak te drugie mogą dać znacznie lepsze efekty. Wygląd zębów można również poprawić chociażby licówkami.

Najczęściej stosowanym sposobem na odbudowanie zniszczonej korony zęba są wkłady koronowe. Odtwarzają one część koronową zęba. Z kolei mosty protetyczne przydadzą się zwłaszcza w przypadku braku kilku zębów. Mosty opierają się na pozostałych zębach i w ten sposób uzyskują stabilność.

Wśród protez ruchomych najpopularniejsze są szkieletowe. Korzystanie z nich jest bardzo zbliżone do fizjologicznego żucia, ponieważ mają oparcie w zębach pacjenta. Dzięki metalowej konstrukcji i dyskretnym podpórkom przypominają w używaniu naturalne uzębienie. Innym rodzajem tańszych protez są protezy akrylowe – w dużej części wspierają się na błonie śluzowej, co przekłada się na zmniejszenie wydajności żucia, ale można je zastosować niemal w każdej sytuacji, zwłaszcza przy bezzębiu.

Jeśli interesuje Państwa profesjonalnie wykonana proteza, protetyk z Grodziska Mazowieckiego spełni wszelkie oczekiwania. Zapraszam do kontaktu telefonicznego w celu zarezerwowania terminu wizyty. Z chęcią odpowiem również na Państwa pytania dotyczące zabiegu.