Lecznie kanałowe Grodzisk Mazowiecki

Wskazania do leczenia kanałowego

Próchnica jest najczęstszym powodem kanałowego leczenia zębów. Zdiagnozowanie zapalenia lub martwicy miazgi, a także wszelkie zmiany okołowierzchołkowe wymagają przeprowadzenia zabiegu. W wielu przypadkach pojawienie się bólu – zwłaszcza przy spożywaniu gorących lub słodkich posiłków i napojów – może być pierwszym sygnałem pojawienia się problemów.

Jak przebiega takie leczenie?

Zabieg wykonywany jest pod mikroskopem lub przy użyciu lupy, która umożliwia dokładne oczyszczenie zęba przed dalszym leczeniem. Następnie dentysta usuwa zakażoną miazgę i kształtuje kanały, aby na samym końcu posłużyć się materiałem wypełniającym. W naszym gabinecie stosuje się dobrze tolerowaną przez organizm gutaperkę wraz z uszczelniaczem. Szczelnie wypełniają kanał zębowy i nie pozostawiają pęcherzyków powietrza.

Stomatologia zachowawcza jako sposób leczenia zębów

Oferta gabinetu stomatologicznego opiera się na leczeniu próchnicy kilkoma metodami (m.in. metodą kanałową). Podczas zabiegu wykorzystywane są specjalistyczne, bardzo precyzyjne narzędzia piłująco-penetrujące. Dzięki nim można usunąć wszelkie zmiany próchnicowe i zapobiec dalszemu rozwojowi choroby.

Endodoncja jest jednak tylko częścią procesu przywracania uzębienia do pełnego zdrowia. Aby uzyskać najlepsze efekty, należy zastosować się także do zasad profilaktyki. Po zabiegu pacjenci otrzymują szczegółowe informacje dotyczące ochrony i higieny jamy ustnej, dzięki którym można zapobiec nawrotowi próchnicy.

Bezbolesne leczenie kanałowe w Grodzisku Mazowieckim

Ząb bez żywej miazgi nie przewodzi impulsów bólowych. Jednak uczucie dyskomfortu może się pojawić w trakcie samego zabiegu. W profesjonalnym i nowocześnie prowadzonym gabinecie dentystycznym do endodoncji wykorzystuje się znieczulenie miejscowe. W ten sposób unika się nieprzyjemnego bólu.

Jeśli interesuje Państwa skuteczne leczenie kanałowe Grodzisk Mazowiecki jest miejscem, w którym można skorzystać z takiej usługi. Podczas kontaktu telefonicznego z moim gabinetem można umówić się na wizytę i otrzymać więcej informacji dotyczących przeprowadzania zabiegu.